Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

08.05.2021 477

   Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının sonuna geldiğimiz şu günlerde, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı, bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

   Kadir Gecesi, Yüce Yaradan tarafından kâinatın ve var oluşun özeti olan Kuran´ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir.

   Bu gece, aramızdaki sevgi, saygı ve bağışlama duygularının hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânıdır. Bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimiz için, zulüm altında bulunan yakın ve uzak ülkelerdeki tüm Müslümanlar için sevginin, barışın ve huzurun hâkim olması en büyük dileğimizdir.

    Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir gecelerini kutlar ve bu gecenin, ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah´tan niyaz ederiz.