Bizi Öğrencilerimizle Buluşturan Annelerimizin, Anneler Gününü Kutlarız

Bizi Öğrencilerimizle Buluşturan Annelerimizin, Anneler Gününü Kutlarız

08.05.2022 399

        Sevginin, şefkatin zirvesi; fedakârlığın ve merhametin abidesidir "anne". Koşulsuz ve sınırsız sevgi; saygı, şefkat, sabır ve fedakârlık gibi en yüce duyguları ruhunda barındıran huzur ve mutluluğun anahtarıdır. En kıymetli varlıklarımız, baş tacımız annelerimiz bizi millet yapan değerlerimiz ile aile ve toplum hayatımızın temel taşıdır. Varlıklarında her mevsim bahar, yokluklarında ruhumuz her an onları arar. Allah'ın rahmetinin en güzel tecellisidir annelerimiz.

 

       İlk  öğretmenimizdir onlar. Eğitimin ilk adımı, sımsıcak kucaklarında başlar. Geçmişten bugüne toplumsal mirasımızı yaşatmada, kültürel ve ahlaki değerlerimizi aktarmada, geleceğin teminatı çocuklarımızı topluma hazırlamada kilit rol üstlenen annelerimizi  yüceltmek,  değerlerini  korumak, saygıda  kusur etmemek,  onların yüzlerini güldürmek  için  her   birimiz   evlat olarak  üzerimize  düşen  vazifeleri  yerine   getirmeliyiz.

 

      Anneleri  baş  tacı  yapan, "Cennet anaların ayaklarının altındadır" diyen bir dinin mensupları olarak bu sözün idrakinde, annelerimizin hakkının hiçbir zaman ödenmeyeceğinin bilincindeyiz. Hayattaki en büyük yardımcı ve destekçimiz, yürüdüğümüz yolların rehberleri, sağlıklı yetişen nesillerin yaratıcıları, umutlarımızı paha biçilmez emekleriyle aydınlatan annelerimize; bizlere göstermiş oldukları karşılıksız sevgiden, hiç bitmeyen sabırdan, şefkatten, fedakârlıktan, merhametten dolayı minnettarız.

 

      Bir annenin dünyayı değiştirebileceği gerçeğinden hareketle bu anlamlı günün, başımızın tacı annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza katkıda bulunmasını diliyorum. Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız sevgi ve fedakârlığını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün kadınların, sınıflarda her çocuğu kendi çocuğu gibi bağrına basan öğretmen annelerimizin, Anneler Günü´nü kutluyor, her birini ayrı ayrı saygıyla, sevgiyle selamlıyoruz.